Главная » 2008 » Сентябрь » 20 » Уве Кінд та його «футболки, що розмовляють»
16:26
Уве Кінд та його «футболки, що розмовляють»
Вам потрібно за кордон, але ви не знаєте іноземної мови? У нагоді вам стане «футболка, що розмовляє», вигадана Уве Кіндом.
На «футболці, що розмовляє» зображені малюнки та елементарні словосполучення іноземною мовою. За допомогою цієї схеми турист може спитати дорогу, замовити каву у кав’ярні чи купити подарунки. Цей інноваційний метод вивчення іноземних мов розробив німецький учитель Уве Кінд, який у рамках Тижнів німецької культури в Україні представив виставку своїх футболок, провів семінар та виступив з концертом.

Навіть не знаючи жодної іноземної мовою, люди здатні порозумітися, переконаний Уве Кінд. Потрібно лише бажання, трохи гумору і не боятися робити помилки.

«Усе почалося з Олімпійських ігор у Кореї. Олімпійський комітет США прийшов до мене і спитав, що я можу зробити для команди, аби вони порозумілися з корейськими спортсменами. Тоді я і зробив цю «футболку, що розмовляє»».

Але ще раніше, викладаючи у звичайній німецькій школі, Уве Кінд помітив, що діти набагато легше засвоюють лексику та граматику складної німецької мови, коли слова заримовані та покладені на музику народних пісень. Практикуючи свій метод на дітях, Кінд зрозумів, що його можна застосовувати і для дорослих, які бажають вивчити іноземну мову. Лише треба створені «лінгвопісні» доповнити візуальними образами.

«Я взяв гітару і вийшов на сцену великого американського ток-шоу. Мене побачили не лише в Америці, а й в усьому світі. Тоді до мене звернулося одне видавництво із запитанням, чи не міг би я написати книгу про мій метод вивчення мови. Я погодився. Так вийшов мій перший підручник «Маленька німецька музика»».

Відтоді Уве Кінд не полишає сцену. Він римує, співає, танцює разом з дітьми та дорослими і вчить їх спілкуватися різними мовами. Лінгвіст популяризує свій метод вивчення мов уже 30 років і запевняє, що, використовуючи його, можна вивчити будь-яку іноземну мову.

«Моя пісня «Wunderbar» зайняла навіть третє місце у хіт-параді Данії. А от реп на українську мову я ще не написав. Але обов’язково це зроблю. В Україні я вже четвертий раз і планую приїхати вп’яте. Я вже написав кілька рядків про Україну і створив «українську футболку, що розмовляє»».

Українські вчителі із задоволенням використовують метод Уве Кінда на уроках німецької, і дітям це подобається, каже вчитель німецької мови київської школи №14 Лариса Сикачова.

«Ми беремо матеріал, який є на футболках, приміром, з темами «подорож» чи «їжа», представляємо дітям. Вони граючись запам’ятовують, а потім разом співаємо цих пісень. І вони в такий спосіб запам’ятовують легше і швидше, ніж сидячи вдома чи на уроці і зубрячи його».

Уве Кінд запевняє, його метод можна використовувати для вивчення іноземної мови в будь-якому віці.

«Але треба мати трохи часу на це. Бо вивчення мови - це не хімія чи біологія і не футбол чи теніс. Це дисципліна і повсякденне тренування. А головне – чітко знати мету, навіщо це тобі потрібно».

Джерело: Німецька хвиля
http://www.maidan.org.ua/static/news/2007/1220746186.html
Категория: Для туристов и эмигрантов | Просмотров: 1286 | Добавил: sveta | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
5