Главная » 2010 » Апрель » 10 » Створення в дитсадках груп з російською мовою навчання: методичні рекомендації для батьків
17:05
Створення в дитсадках груп з російською мовою навчання: методичні рекомендації для батьків
Для того щоб ваша дитина мала можливість навчатися в дитячому садку, наприклад, російською мовою, потрібно написати заяву про бажання створення такої групи навчання в адміністрацію навчального закладу або місцеве управління освіти

Для того щоб ваша дитина мала можливість навчатися в дитячому садку, наприклад, російською мовою, потрібно написати заяву про бажання створення такої групи навчання в адміністрацію навчального закладу або місцеве управління освіти.

При цьому потрібно враховувати деякі нюанси. Стаття 14 Закону України "Про дошкільну освіту" визначає, що наповнюваність груп у дошкільних навчальних закладах становить:

    * Для дітей віком до одного року - до 10 осіб;
    * Для дітей віком від одного до трьох років - до 15 осіб;
    * Для дітей віком від трьох до шести (семи) років - до 20 осіб;
    * Різновікові - до 15 осіб;
    * З короткочасним і цілодобовим перебуванням дітей - до 10 осіб.

В дошкільних навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість дітей у групах визначається засновником (власником) залежно від демографічної ситуації.

При меншій кількості заняття проводяться за індивідуальною формою навчання. Це стосується також ясельних груп.

За умови, що кількість батьків, які напишуть заяву про створення такої групи, буде відповідати нормативам наповнюваності груп, уповноважені органи будуть зобов'язані врахувати такі заяви і створити відповідні групи.

Методичні рекомендації щодо створення в дошкільних навчальних закладах груп з російською мовою навчання

Всі заяви оформляються російською мовою. Якщо від Вас вимагають переклад, то необхідно звернутися до нотаріуса, який посвідчує офіційний переклад на українську мову.

Всі квитанції необхідно зберегти.

КРОК 1

Для створення в дошкільному закладі групи з російською мовою навчання, перш за все, необхідно визначити орган влади, до якого слід звертатися з відповідною заявою. У більшості випадків такі рішення приймаються управлінням освіти місцевої ради або районної адміністрації. Дізнатися таку інформацію можна безпосередньо у директора або у працівників дошкільної установи.

КРОК 2

Наступним етапом є збір підписів батьків, які бажають, щоб їхня дитина отримувала дошкільну освіту російською мовою. Для створення однієї групи для дітей до одного року необхідно зібрати від п'яти до десяти заяв, для дітей віком від одного до трьох років - від п'яти до п'ятнадцяти заяв, для дітей віком від трьох до шести (семи) років - від п'яти до двадцяти заяв. Заяву повинні підписати двоє батьків кожної дитини.

Заява має бути такого змісту:

Начальнику управління освіти Кременчуцької міської ради
Павленко Миколі Сергійовичу

Антонова Ігоря Михайловича,
Антонової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук вул. Першотравнева, 12, кв. 35,
тел. 74-34-10

Петрова Ігоря Михайловича,
Петрової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Шевченка, 23, кв. 31,
тел. 74-11-12

Іванова Ігоря Михайловича,
Іванової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Герцена, 3, кв. 45,
тел. 74-09-11

Свиридова Ігоря Михайловича,
Свиридової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Першотравнева, 8, кв. 64,
тел. 74-56-34

Корнієнко Ігоря Михайловича,
Корнієнко Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Перемоги, 10, кв. 72,
тел. 74-90-88

ЗАЯВА

У зв'язку з необхідністю отримання освіти нашими дітьми рідною мовою просимо створити в дошкільному навчальному закладі № 3 м. Кременчук групу для дітей віком від 3-х до 4-х років, з російською мовою навчання.

Просимо розглянути заяву і направити відповідь на ім'я Антонова Ігоря Михайловича (м. Кременчук, вул. Першотравнева, 12, кв. 35) у строки, визначені Законом України "Про звернення громадян".

Додатки: копії свідоцтв про народження дітей.

дата, підписи

КРОК 3

Зазначену колективну заяву має бути відправлено через відділення "Укрпошти" цінним листом з доказом вручення. Для цього необхідно заповнити бланки "Опис вкладення" і "Повідомлення про вручення", які видаються працівниками пошти.

У "Опису вкладення", який заповнюється у двох примірниках, необхідно обов'язково вказати у відповідних графах вид відправлення (цінний лист "ЦЛ"), повна назва та повна адреса органу влади, якому адресовано заяву, вказати, що відправляється "Заява про створення групи з російською мовою навчання в дошкільному навчальному закладі № 3 м. Кременчук".

У графі "Кількість предметів" потрібно вказати кількість аркушів паперу, які вкладаються в лист, а в графі "Вартість відправлення» вказати "1 гривня". На опису необхідно поставити свій підпис.

У "Повідомленні про вручення" також необхідно у відповідних графах вказати повну назву органу влади, якому адресовано заяву, його повну адресу, дату відправлення і вказати вартість (1 гривня). На зворотному боці необхідно вказати прізвище, ім'я та по-батькові заявника, а також його повну адресу.

У верхньому правому куті конверта необхідно вказати "Цінний лист на 1 (одну) гривню".

Заява, конверт, дві опису вкладення і повідомлення про вручення передаються працівнику пошти, який перевіряє всі документи, запаковує їх та оформляє відправлення.

У результаті вам повинні надати чек і один екземпляр "Опису вкладення". Після доставки листа вам також надішлють через пошту повідомлення про вручення. Ці три документи повинні бути збережені і відразу ж передані координаторам.

Від дати отримання заяви, що зазначене в повідомленні про вручення, починається відлік часу, протягом якого посадові особи повинні розглянути заяву і прийняти відповідне рішення.

КРОК 4

Якщо протягом 15 днів від дати отримання заяви, зазначеної в повідомленні про вручення, посадові особи не прийняли жодного рішення, то ви повинні направити повторну заяву голові місцевої ради або адміністрації (залежно від адресата першої заяви) такого змісту:

Голові Кременчуцької міської ради
Глухову Миколі Володимировичу

Антонова Ігоря Михайловича,
Антонової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Першотравнева, 12, кв. 35
тел. 74-34-10

Петрова Ігоря Михайловича,
Петрової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Шевченка, 23, кв. 31
тел. 74-11-12

Іванова Ігоря Михайловича,
Іванової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Герцена, 3, кв. 45
тел. 74-09-11

Свиридова Ігоря Михайловича,
Свиридової Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Першотравнева, 8, кв. 64
тел. 74-56-34

Корнієнко Ігоря Михайловича,
Корнієнко Катерини Ігорівни,
що проживають за адресою:
м. Кременчук, вул. Перемоги, 10, кв. 72,
тел. 74-90-88

ПОВТОРНА ЗАЯВА

12 лютого 2008 нами було направлено заяву до Управління освіти Кременчуцької міської ради про створення в дошкільному навчальному закладі № 3 м. Кременчук групи для дітей віком від 3-х до 4-х років з російською мовою навчання.

Відповідно до законодавства України розгляд заяв має відбуватися протягом 15 днів з моменту їх отримання.

Але до цього часу нами так і не було отримано відповіді по суті нашої заяви, що є порушенням вимог закону, оскільки Конституція чітко передбачає, що посадові особи зобов'язані діяти виключно в межах повноважень та у спосіб, передбаченими законами України.

Тобто, бездіяльність посадових осіб Управління освіти Кременчуцької міської ради є протиправною.

З огляду на вищесказане, просимо вжити заходів для відновлення нашого порушеного права на звернення та на вибір мови навчання наших дітей у дошкільному навчальному закладі, а також просимо притягнути до відповідальності винних осіб.

Додатки: копія заяв батьків.

дата, підписи

КРОК 5

Якщо протягом 35 днів від дати отримання першої заяви, зазначеної в повідомленні про вручення, посадові особи не здійснять реальних дій по створенню в дошкільному закладі групи з російською мовою навчання або не нададуть відповіді, то ви повинні звернутися за захистом своїх прав до районного суду (суд першої інстанції з урахуванням підсудності).

Також і у разі отримання відмови у задоволенні заяви ви повинні невідкладно звертатися за захистом прав безпосередньо до районного суду (суд першої інстанції з урахуванням підсудності).

Пам'ятайте, що ви повинні робити копії всіх заяв, які необхідно зберігати разом з оригіналами відповідей і поштовими документами (чек, опис вкладення та повідомлення про вручення).

Прес-служба народного депутата України Вадима Колесніченко
источник
Категория: Новости русского языка | Просмотров: 1654 | Добавил: sveta | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
5