Филолингвия
Понедельник, 29.04.2024, 08:45
Приветствую Вас Гость
 
Главная страница Информация о сайтеРегистрацияВход
Меню сайта
  • Главная страница
  • Информация о сайте
  • Новости
  • Каталог статей
  • Рейтинг статей
  • Каталог ресурсов
  • Каталог ссылок
  • Как выучить английский
  • Форум
  • Фотоальбом
  • Рефераты по языкам
  • Гостевая книга
  • TOP 100
  • Методы.
  • Методики.
  • Новости языков
  • Новости английского
  • Прямой эфир.
  • Доска объявлений
  • Гостевая книга
  • TOP 100
  • Категории каталога
    рейтинг [3709]
    Сейчас на сайте
    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    С днем рождения!
    aler77(47), imbris(38), svivanova(42), nastiona(39), maruna(38), angel2(48)
    Сегодня сайт посетили
    Система Эффективного Самостоятельного Изучения Языков
    [06.02.2019]
    Прекращение поддержки домена filolingvia.ru (0)
    [14.08.2018]
    Английский без правил! (1)
    [13.08.2018]
    Прогнозирование - это не чудо, а технология или зачем искусство стратегии тем, кто учит английский язык? (0)
    [08.03.2018]
    Тридцать два самых красивых английских слова! (0)
    [06.01.2018]
    Доброе Поздравление - 2018 от Студии Языков (0)
    [23.11.2017]
    Набор для игры "88 8опросо8" с глаголом "to buy" (0)
    [20.11.2017]
    Pushing the button - Динамика действия в реальности (0)
    [15.11.2017]
    Скачать Бесплатно Лингвокарты (0)
    [15.11.2017]
    В четверг, 16 ноября, 19.00 МСК - Интерактивная Лингвокарта. Виталий Диброва представляет новый мастер-класс на Марафоне. (0)
    [15.11.2017]
    В четверг, 16 ноября, 19.00 МСК - Интерактивная Лингвокарта. Виталий Диброва представляет новый мастер-класс на Марафоне. (0)
    [23.09.2017]
    Говорящий тренажер с "живой" Лингвокартой на 2-х языках (0)
    [20.09.2017]
    ТАВАЛЕ фестиваль: 13 - 22 октября 2017 в Харькове. Студия Языков на крупнейшем фестивале тренингов и методов развития человека! (0)
    [15.09.2017]
    You'll get the power! (0)
    [11.09.2017]
    10 лайфхаков для изучения английского каждый день (1)
    [07.09.2017]
    Прямая Линия Поддержки. (0)
    [07.09.2017]
    Второе занятие. “Лингвотренажеры - быстрый путь к беглой речи”. (0)

    Начало » Статьи » Рейтинги » рейтинг

    Інтерв’ю з координатором проекту "Твоя майбутня професійна кар’єра" Гайдучик Іриною

    В умовах ринкової економіки, коли право на працю реалізується не через соціальні гарантії, а через особисту ініціативу, проблема зайнятості молоді набуває особливої гостроти. Ефективним шляхом її вирішення є опанування професією, яка б постійно мала попит на ринку праці. Саме тому в рамках проекту "Твоя майбутня професійна кар’єра", що реалізовується за кошти гранту Президента України для обдарованої молоді, розпочалося активне проведення заходів, спрямованих на реалізацію потенціалу випускників шкіл. Ми вирішили поспілкуватися з координатором цього проекту Гайдучик Іриною.

    Скажіть, будь ласка, чи може проблема зайнятості молоді набути глобального характеру в межах України?

    На нашу думку, проблема зайнятості молоді уже набуває глобального характеру. Сьогодні, за статистичними даними, практично кожен третій випускник вищих навчальних закладів звернувся до державних служб зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. Кожен з них розраховував, що після набуття "престижної" спеціальності у вищих навчальних закладах одразу піде на ринок праці і отримає хорошу роботу із гідним заробітком. Проте, пошуки першого робочого місця, невідповідність рівня отриманої освіти професійним обов'язкам, відсутність досвіду роботи, невідповідність запитів молоді та пропозицій роботодавців посилюють напруження на ринку праці.

    Покликанням молоді є формування майбутнього української держави, її розбудови, зміцнення, виведення на передові економічні, наукові, культурні рубежі. Але зараз молоді люди потребують допомоги і підтримки, аби отримати професію і освіту, влаштуватися на роботу, створити міцну забезпечену сім'ю.

    Чи стала криза провідною причиною загострення проблеми зайнятості молоді? Які чинники також посприяли цьому?

    Проблема зайнятості молоді існувала дуже давно і завжди гостро відчувалась. Щодо кризи, то, звичайно, це одна із причин збільшення масштабів цієї проблеми, адже сьогодні на ринку праці ситуація не з найкращих. Випускники навчальних закладів, здобуваючи спеціальність, не можуть працевлаштуватись, так як відсутні вакантні робочі місця, проте уже зараз ситуація суттєво покращилася.

    Ви були ініціатором проведення проекту?

    Ініціатором швидше можна назвати ситуацію, що склалась з молодіжним безробіттям у Волинській області. Я сама зараз здобуваю професію і не так давно стояла перед вибором: куди ж піти? Тому розумію актуальність даного питання для молоді сьогодні, і прагну допомогти їм зробити той вибір, який би приніс в подальшому свої плоди. Адже на сьогодні існує наявність процесу масового здобуття вищої освіти, орієнтація підготовки кадрів не на потреби економіки, а на ажіотажний попит молоді на певні спеціальності, вплив мотивів „моди” та „престижності” при виборі спеціальності без урахування реальних можливостей працевлаштування. Саме це стало основою зародження прагнення створити ефективну систему профорієнтаційної роботи, щоб зорієнтувати молодь на професії, в яких є потреба на ринку праці.

    Чию підтримку даної ідеї ви найбільше відчували?

    Найбільшу підтримку у реалізації проекту нам надає Волинський Обласний центр зайнятості, адже вони, як ніхто інший серед державних установ, розуміють гостроту цієї проблеми і багато зусиль покладають, щоб вирішити її. Тому підтримують усі наші ініціативи, і також велике дякую за співпрацю Обласному молодіжному центру праці. Метою діяльності цієї установи є вирішення питань працевлаштування молоді, забезпечення її зайнятості у вільний від навчання час, сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій сфері, перепідготовка та підвищення кваліфікації молодих спеціалістів, тому вони брали участь у заходах і підтримувати реалізацію проекту.

    Скажіть, якими здобутками "може похвалитися" ваш проект?

    В рамках проекту "Твоя майбутня професійна кар’єра", що реалізовується за кошти гранту Президента України для обдарованої молоді, налагоджені дуже корисні зв’язки із державними установами і організаціями, які також розуміють значення цієї проблеми і шукають шляхи її вирішення. Я впевнена, що в подальшому ми будемо спільно діяти для досягнення намічених цілей і одним з найважливіших завдань нашої роботи з молоддю стане сприяння працевлаштуванню випускників та профорієнтаційна діяльність. Проте напевно головним здобутком проекту є донесення потрібної інформації до випускників, сільської молоді та молоді з уразливих груп щодо проблем зайнятості у Волинській області, і показана їм реальна ситуація, коли потрібно аналізувати ринок праці, а не робити свій вибір стихійно, в залежності від думки батьків чи друзів, як це найчастіше роблять випускники. І ряд тренінгів, що були проведені, я впевнена допоможуть випускникам, та головне цей досвід буде переданий друзям і знайомим. І коли, наприклад, учасники проекту почують від когось: "я іду навчатись на цю спеціальність, тому що це "круто" і "модно""-, то зможуть застерегти цю людину від помилок на прикладі власного досвіду.

    Чи помічали ви зацікавленість випускників шкіл до тренінгів, проведених в рамках проекту?

    Будь-яка професія вимагає так званих "професійно важливих якостей". Наприклад, для коректора важлива увага, для художника — образне мислення, тощо. Кожна людина від народження за генетичним механізмом спадковості наділена хистом до тієї чи іншої діяльності. Хист поєднаний з інтересом.. Якщо в діяльності здібності будуть повною мірою реалізовані, є максимальні шанси досягнути найбільшого успіху.

    Передумови правильного вибору містяться в самій людині. Вони обумовлені її знаннями, навичками, бажаннями, широтою світогляду. Завдання тренінгів полягали в правильному оцінюванні особистісного потенціалу на основі чітко сформулюваної мети свого життя. Тому, звичайно, випускники середніх навчальних закладів активно приймали участь у всіх вправах і завданнях, які передбачав тренінг, адже в першу чергу вони мали змогу отримати необхідну інформацію про перспективи планування професійної кар’єри, зокрема, у робітничій діяльності, отримати інформацію про становище з робітничими професіями на ринку праці, про методи, способи і засоби планування своєї майбутньої професійної кар’єри, проаналізувати свої ресурси (інтереси, здібності, особливості особистості), що потрібно використати для того, щоб зробити дійсно правильний вибір професії. І кожен із цих учасників зрозумів, що вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться подальше життя, та як вони у ньому будуть себе почувати.

    Яким саме спеціальностям молодь надає перевагу?

    Приблизно 80 відсотків випускників орієнтуються на вищу освіту. Тобто вважають, що робітничі професії – непрестижні. Випускники орієнтуються на, так би мовити, "розкручені", добре розрекламовані професії, ті, що в усіх на слуху. Молодь схильна ідеалізувати ту чи іншу професію, звертаючи увагу на її зовнішній бік, звісно, привабливий. Наприклад, юрист – це класно: працювати у фірмі, отримувати гроші… Це –звичайна необізнаність.

    Тому ми особливу увагу звертаємо на профорієнтаційну роботу серед старшокласників, випускників. Адже юнаки і дівчата зараз зорієнтовані не на ринок праці, а на ринок навчальних закладів. Вони мріють про найпрестижніші спеціальності — юриста, економіста, не задумуючись, що влаштуватися на роботу, навіть якщо вдасться здобути ці професії, зможуть не всі.

    Які професії зараз найбільш перспективні для молоді? Чи можна й досі вважати, що стати юристом чи економістом найпрестижніше?

    Спілкуючись сьогодні із випускниками дуже цікаво слухати їх думки про те, які ж професії престижні і чому саме. Що стосується рейтингу популярності професій серед школярів, то тут результати досить передбачувані, хоча й свідчать про кризу у сфері професійної орієнтації. За статистикою топ-популярні спеціальності виглядають так: юрист – приблизно 35%, економіст - 19%, а далі за зменшенням - лікар, банкір, програміст, перекладач.

    У той же час, до робочих спеціальностей у випускників набагато менший інтерес. І така знижена орієнтація вже стала традиційною. Хоча, ситуація дещо змінюється на краще. Так, ще 2 роки тому, коли опитували дітей, то в списку престижних професій взагалі не значилися робочі спеціальності, а нині тут виявилися водій - приблизно - 3% опитаних, будівельник - 2%, слюсар - 2%, токар і каменяр - по 1%. Тому прогрес є, і з впевненістю можна сказати, що вибираючи майбутню освіту, абітурієнт повинен співвідносити її з перспективними сферами економіки, які мають потенціал розвитку, вибирати затребувані спеціальності. Адже саме дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили - один із основних факторів, які спричиняють безробіття.

    З якою метою проводився круглий стіл 25 червня? Чи досягнули ви того, що запланували?

    Темою круглого столу, що проводився 25 червня була "Молодіжне безробіття. Причини та шляхи їх вирішення”. На ньому були присутні представники громадських організацій та об’єднань, представники обласного та районних центрів зайнятості, роботодавці, представники Управління у справах молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації, представники вищих навчальних закладів Волинської області та інших державних установ.

    У ході обговорення даної проблеми ми намагались виробити спільну позицію та спланувати співпрацю у вирішенні та попередженні проблеми безробіття серед молоді. Адже, кожен із присутніх розумів, що сьогодні значної актуальності набуває вивчення проблем соціального характеру, які пов'язані з працевлаштуванням молоді; з'ясування передумов і чинників, що сприяють або перешкоджають інтеграції молоді у ринок праці, її адаптації до нового статусу - працівника; питання соціальних гарантій та необхідності підтримки з боку держави. На нашу думку, ми змогли досягнути цього результату і налагодити тісну співпрацю із присутніми з метою допомоги молодим людям.

    Під час проведення виїздних консультацій, чи помічаєте ви серед сільської молоді та молоді з уразливих груп необізнаність і нестачу інформації в питаннях професії?

    Виїздні консультації в першу чергу показали, що учнів дійсно дуже цікавлять подібні заходи. Вони задають запитання, розповідають про те, що спонукає їх до вибору тієї чи іншої професії і просять надати інформацію щодо професій, з метою пізнання її із середини. Сьогодні в нашій країні, всупереч реальним тенденціям розвитку економіки, триває бум загальної вищої освіти. Випуск учбовими закладами фахівців з вищою освітою більш, ніж удвічі перевищує випуск робочих кадрів. Разом з тим, протягом останніх п'яти років близько 80% загальної потреби нашої економіки складають фахівці робітничих професій. Такі статистичні дані не є втішними, але головне, що вони донесені на роздуми для випускників, і тепер уже вибір насправді буде за ними. Проте, я впевнена, що консультації змусять багатьох зробити аналіз ринку праці перед вступом до навчального закладу.

    Чи спостерігали ви зацікавлення серед молоді робітничими професіями?

    Звичайно, за умови кризи, існує тенденція збільшення попиту на робітничі професії, проте відсоток цього збільшення дуже маленький. Тому ми прагнемо цим проектом показати, що робітничі професії дають можливості заробітку грошей а ні трохи не менші, а іноді, набагато більші, ніж спеціальності, здобуті завдяки навчанню у вищих навчальних закладах. Головне, бути професіоналом у своїй справі.

    Як ви вважаєте, як вплине ваш проект на життя молоді?

    Реалізацією нашого проекту ми хотіли донести інформацію до випускників, що перш ніж робити остаточний вибір навчального закладу, спеціальності, професії, потрібно провести серйозну аналітичну роботу, у разі неясності звернутися до компетентних органів за допомогою. Помилковість вибору, окрім матеріальних затрат, містить великий психологічний негатив, що може призвести згодом до глибокого розчарування, конфліктних ситуацій, викликати почуття невпевненості в собі, і, можливо, поставить на порядок денний потребу змінити професію. Тому ми своїм проектом намагались показати випускникам, що вибір професії — нелегка інтелектуально-психологічна справа, на яку потрібно затратити чимало сил і часу зараз для того, щоб у подальшому отримати позитивний результат.

    Які проекти ви плануєте провести найближчим часом, адже скоро відбудеться реєстрація на ЗНО, за допомогою якого сучасні учні стануть студентами і опановуватимуть той чи інший фах?

    Ми і надалі плануємо продовжувати реалізацію соціальних проектів, для цього я зараз створюю громадську організацію. Об’єдную однодумців і людей, які хочуть реалізовувати соціальні проекти і приносити користь суспільству.


    Источник: http://www.osvita.org.ua/contacts/
    Категория: рейтинг | Добавил: sveta (12.11.2009) | Автор: Євгенія Ткаченко
    Просмотров: 1838 | Рейтинг: 5.0 |
    Вы овладеете английским!
    • Вы верите, что всего за несколько часов можно понять, как поставить правильное произношение, не изучая долго и нудно теоретическую фонетику, а всего-лишь поймав "фокус" языка?
    • Вы верите, что за несколько часов можно понять всю систему английских времен, которую безуспешно учат годами в школе, институте или на курсах?
    • Вы верите, что вместо скучных учебников можно заниматься по Вашим любимым фильмам и сериалам, испытывая при этом восторг и наслаждение от занятий английским?
    Мы не только верим, а и твердо убеждены, так как уже сотни людей прошли по этому пути и поделились с нами своми успехами и достижениями!
    И мы верим в Вас, потому что Вы легко научились говорить на языке, который на порядок сложнее английского!
    Поэтому более простым и логичным английским Вы овладеете гораздо быстрее и легче! Конечно,если будете делать это правильно, естественным путем - моделируя носителей языка.
    Руководствуясь при этом не громоздкими правилами, а простыми и понятными визуальными моделями!


    Получите бесплатно материалы - подпишитесь на рассылку!
    Подписка на рассылку
    Никакого спама, гарантируем!


    Получите результат немедленно - приступайте к занятиям прямо сейчас!

    Получить Лингвокарты
    Никакого спама, гарантируем!

     


    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Подпишись на RSS ленту
    RSS лента
    Форма входа
    Рекомендуем
        

    Друзья сайта
    Статистика
    Прямой эфир
    Copyright Filolingvia © 2007-2009
    Сайт управляется системой uCoz