Вінничан до вивчення іноземних мов спонукає необхідність здавати вступні іспити, від'їзд за кордон у відрядження та можливість влаштуватися в іноземну компанію. Вартість одного заняття з репетитором іноземної мови у Вінниці коштує від 15 грн до 35 євро Коли на ринку праці панує жорстка конкуренція, більше переваг мають працівники, що добре володіють іноземними мовами.
- Що вивчала на уроках англійської в школі, забулося швидко, в інституті теж вважала це не важливим. Тепер мушу надолужувати, - говорить вінничанка Марина, яку на курси іноземних мов привели жорсткі вимоги нового керівництва компанії, у якій вона працює.
Підтягти "хвости" із знання іноземної мови молоді вінницькі фахівці, що починають працювати у сфері управління, сервісу, ІТ та фінансів, можуть різними способами. І окремо стоять іноземні лінгвістичні уроки, які організовуються комерційними та благодійними організаціями і проходять закордоном, де школярі, студенти, бізнесмени, журналісти мають змогу поновити давно забуті знання з мови "занурившись" у мовне середовище.
Минулого року вінничанин Віктор Сергієнко вирішив "підтягнути" свій англійський. Причина була поважна - його компанія початку активно співпрацювала з іноземцями. Однак часу на зубріння у нього не було. Він почав шукати різні способи вивчення іноземної мови.
- Розпитавши друзів, знайомих, переглянувши об'яви в газетах та сайти в Інтернеті, я знайшов три способи, як можна відновити знання з іноземної мови у Вінниці у достатньо стислі терміни. Перший спосіб - це самостійне вивчення мови, другий - мовні курси, третій - заняття з репетитором. Усі вони мають свої переваги та недоліки. Я їх вивчив дуже змістовно. І обрав найкращий спосіб - індивідуальні заняття з репетитором.
Особистий тренер
- Потрібно зазначити, що я й не припускав, що таке навчання може дати прекрасні результати, - розповів Віктор. - Уже через тиждень я значно вдосконалив свою англійську! Принаймні, згадав усе, чому мене вчили в школі і в інституті. Я займався з університетським викладачем, який добре розумів, що мені треба. Тому навчання проходило легко.
За його словами, репетитор робив активний акцент на "прогалинах" у знанні мови, до того ж він навчав тих термінів та фраз, які потрібні були Віктору в його професійній діяльності.
До речі, про те, що робота з репетитором досить успішний метод, говорить і те, що більшість вінничан прагнуть підготувати своїх дітей, учнів старших класів, до вступу в інститут саме з репетитором.
Вартість такого навчання залежить від вимог самого репетитора. Вона у доларовому еквіваленті може значно коливатися.
- Вартість послуг репетитора залежить від того, що це за викладач. Якщо це студент старшокурсник з інязу, і він навчає молодшого школяра - це одні гроші, якщо ж це викладач вузу, який готує абітурієнта до вступу саме у цей вуз, - то вартість навчання значно зростає, - говорить репетитор Наталя.
У Вінниці послуги репетиторів-мовників коштують від п'ятнадцяти гривень за заняття (студенти інязу) до 35 євро за заняття (такі ціни у педагогів вищої кваліфікації та професорів, педагогів, що навчалися за кордоном).
Не сам, а в групі
Популярністю у вінничан також користуються й різноманітні мовні курси. Це або комерційні проекти, або їх організовують громадські організації. Навчання на мовних курсах обійдеться значно дешевше, ніж послуги кваліфікованого репетитора. Але незручність навчання на курсах полягає в тому, що ви навчатиметесь не один, а в групі (п'ять-десять осіб). Та те, що навчання проходять у заздалегідь обумовлений час.
- Навчання на курсах може бути достатньо ефективним, за умови, що людина буде достатньо відповідально ставитися до навчання. Тут, крім всього іншого, велика увага приділяється самопідготовці та самоорганізації, - говорить Софія Горобець, яка викладала на курсах іноземних мов англійську.
Самі ж організатори подібних курсів кажуть, що кінцевий результат буде залежати від людини, що навчається. Хтось схильний до швидкого засвоювання інформації, а комусь, навпаки, підійдуть лише тривалі курси.
У Вінниці діє кілька програм безкоштовних мовних курсів. Це, як правило, навчання з представниками і волонтерами іноземних благодійних організацій та фондів. Це так звані заняття з "носіями мови". Дуже часто "носії мови" дуже погано знають українську чи російську мову. І такі зайняття проходять у формі вільного діалогу.
- Ходити на такі курси є сенс для того, хто має мовну базу, і хто прагне вільно поспілкуватися з іноземцями на вільні теми, адже багато з них не філологи і навіть не педагоги, - зазначає Софія Горобець.
У Вінниці постійно діють дві такі мовні програми. Перша - в інституті післядипломного навчання вчителів, друга - у відділі іноземної літератури обласної наукової бібліотеки ім. Тимірязєва.
Сам собі вчитель
Для тих, хто має необхідний мовний базис, але давно не користувався іноземною мовою, ефективним може бути і самостійне поглиблення знань з іноземної мови. Ось що розповіла вінничанка Олеся про ту методику, завдяки якій вчила англійську:
- Зіштовхнулася з необхідністю підтягти англійську мову до рівня більш-менш вільного читання і розуміння. Оскільки колись все ж її вчила (але так і не вивчила), та й потреби у розмовній мові нема, вирішила на курси не йти і спробувати зробити це самостійно.
Обрала метод Іллі Франка, тобто метод "повзання по тексту": маю англійський оригінал тексту, його переклад і словник Лінгво 12. Повзу англійським текстом, незнайомі слова записую, після опрацювання речення звіряюся з перекладом, потім завчаю нові слова. Процес досить цікавий, як розгадування шаради. Безумовно, англійський текст і переклад мають бути гарного рівня. Ще один момент - при цьому дуже добре запам'ятовується зміст прочитаного.
Викладач англійської Оксана Тимовчак радить:
- Якщо орієнтуватися на добре старе, то підручник Екерслі для самостійного опанування мови непоганий: позитивними сторонами для початківців є те, що в ньому, по-перше, подаються спочатку "ази" англійської, а тоді йде поступовий перехід до складнішого матеріалу (і це все в одній книжці, тоді як іноземні підручники, зазвичай, поділені за рівнями), а по-друге, пояснення і завдання сформульовані російською, а не англійською. До того ж, цей підручник перевидали в Москві у 2002 році, тобто є нове видання, в якому є (аж!) 704 сторінки, тобто широке поле для діяльності! І ще один плюс: до цього підручника є і аудіоматеріали!
Із повністю англомовних підручників можу порадити Essential English: A Grammar and Vocabulary Work book for Intermediate Students by Peter Watkins. Цей підручник фокусується на граматиці і лексичному запасі і розрахований уже не на початківців, а на людей з початковим рівнем. У ньому, щоправда, немає аудіоматеріалів. А на загал можу сказати, що підручник треба вибирати винятково під свої потреби, оскільки є багато підручників спеціалізованих: для читання, письмових навиків, аудіювання тощо.
За кордон по знання
Є кілька закордонних короткострокових мовних програм. Вони найдорожчі. Як правило, такі курси розраховані на сім-десять днів перебування за кордоном. І тривають по 4-8 годин щодня. Мета таких курсів - підтягти знання "учня", якіими він володіє. Подібні уроки будуть корисні для тих, хто має потребу в терміновому відтворенні забутих мовних знань.
Існують також інтенсивний короткостроковий курс для початківців. Його основна мета - дати мінімальні знання граматики й завчити певний набір слів і фраз. Звичайно, такі курси потрібні для вирішення певних завдань: проходження співбесіди, термінове відрядження за кордон, підготовка виступів для конференцій. Однак у цьому випадку потрібно бути реалістами, вивчити мову (навіть на розмовному рівні) за десять днів під силу хіба що геніям. Знання, отримані у такий спосіб (мова йде саме про тих "студентів", які тільки починають вчити іноземну мову), затримаються в голові ненадовго. Принаймні, якщо після закінчення навчання на короткострокових закордонних курсах учень не продовжує вивчення мови у себе на батьківщині.
Ще один тип короткострокових курсів - курси, які тривають від одного до декількох місяців. Особливість таких курсів: освоєння великої кількості матеріалу в порівняно короткий термін (при порівняно неінтенсивному режимі занять - 4-6 годин на тиждень). Знов-таки, такі заняття розраховані як на "просунутих лінгвістів", так і на "мовних новачків".
Є також спеціалізовані короткострокові мовні програми. Приміром, спеціальні "короткі" курси для маркетологів або фінансистів. Тривають вони звичайно тиждень-два. Що стосується вибору країни навчання, те тут усе залежить від самої мови. Наприклад, для вивчення англійського компанії-організатори навчання найчастіше пропонують відправитися в Англію, США або Канаду. Іноді у Нову Зеландію або Австралію.
- При цьому школярі звичайно їдуть у Великобританію, студенти й фахівці вибирають США або Канаду, - говорить консультант однієї з компаній Вікторія Гетьманова. - При виборі країни люди найчастіше орієнтуються на рівень мовних шкіл, а також на вартість поїздки. Наприклад, якщо переліт в Англію коштує від $700, то у Нову Зеландію - мінімум $1500. Тому людина сама вирішує, що її краще. Вартість самих же курсів (без проїзду й проживання) в середньому коштує $1-1,5 тис. у тиждень.
Якщо студент реєструється на курс більше 12 тижнів, то він може сплачувати за нього частинами. Студенти мають бути 18 років або старші. У своїй заявці студент має визначити курс, дату початку занять та їх термін, бажане місце проживання. Отримавши зі школи листа, що підтверджує зарахування, студент починає процедуру оформлення візи. Усі студенти мають особисто заповнити анкету on-line, з'явитися в консульство на співбесіду, та сплатити консульський внесок (еквівалент 100 фунтів в гривнях, або іншу суму, якщо стануться зміни). Разом з листом зі школи, що підтверджує його зарахування, студент має надати в консульство підтвердження необхідних фінансів для участі в програмі та довести необхідність такого навчання.
Вы верите, что всего за несколько часов можно понять, как поставить правильное произношение, не изучая долго и нудно теоретическую фонетику, а всего-лишь поймав "фокус" языка?
Вы верите, что за несколько часов можно понять всю систему английских времен, которую безуспешно учат годами в школе, институте или на курсах?
Вы верите, что вместо скучных учебников можно заниматься по Вашим любимым фильмам и сериалам, испытывая при этом восторг и наслаждение от занятий английским?
Мы не только верим, а и твердо убеждены, так как уже сотни людей прошли по этому пути и поделились с нами своми успехами и достижениями!
И мы верим в Вас, потому что Вы легко научились говорить на языке, который на порядок сложнее английского!
Поэтому более простым и логичным английским Вы овладеете гораздо быстрее и легче! Конечно,если будете делать это правильно, естественным путем - моделируя носителей языка. Руководствуясь при этом не громоздкими правилами, а простыми и понятными визуальными моделями!
Получите бесплатно материалы - подпишитесь на рассылку!
Получите результат немедленно - приступайте к занятиям прямо сейчас!
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]