Учитель - найдавніша професія, представники якої покликані не лише дати освіту, а й зберегти людське в людині, зберегти рід людський, передати те найкраще, що виробило людство протягом своєї історії, нинішнім і майбутнім поколінням
Учитель - найвище звання, яке існує в суспільстві. Людина починається з матері, з учителем вона продовжується. Будь-яка професія передбачає постійну роботу над собою задля безпосереднього росту як фахівця. Професія педагога окрім цього вимагає самовдосконалення особистості вчителя. При всьому розмаїтті методів навчання й виховання особистість педагога була і залишається його головним інструментом.
Давайте поміркуємо разом з Цицероном про те, що, маючи поганих кравців, - не матимемо гарного одягу, поганих пекарів - їстимемо такий-сякий хліб, а якщо матимемо поганих учителів, то не буде в нас майбутнього.
Будьмо сонячними людьми, пророками, які несуть світло людям і ведуть націю в майбутнє, у прекрасне майбутнє. Тільки творчий учитель, творча особистість, може навчати й виховати творчу особистість учня. А для цього необхідно переглянути свої вміння, перебудувати свою роботу з учнями відповідно до вимог сьогодення. А вимоги сьогодення це новизна, інновація, в яких ми повинні бути компетентними.
Професія вчителя - вічна професія. Поки існують діти, їм потрібні наставники, учителі, майстри своєї справи. У сучасній освіті інтерактивні технології відіграють важливу роль. Значно підвищується особистісна роль учителя - він як лідер, організатор. І цьому вчителеві також треба вчитись. Як правило, у педагогіці нема випадкових людей. Саме творчих однодумців, старанних, наполегливих, вимогливих об'єднує «майстер-клас». Під час зустрічей, засідань панувала атмосфера співробітництва, взаємодії, виникало бажання знаходити нові підходи до навчально-виховного процесу. Засідання допомагали систематизувати накопичені знання, відкривали нові можливості для творчих задумів.
Шлях до педагогічної майстерності тривалий і складний. Саме в «майстер-класах» створювалася система роботи, яка враховувала всі аспекти творчості дитини, сприяла поетапному розвитку особистості. За два роки роботи в нас є хороші результати.
Сьогодні свої матеріали адресуємо тим, хто прагне розкрити та збагатити творчий потенціал дитини.
Творчі розробки опираються на теорію талановитого мислення. Ігри, творчі завдання, оригінальні форми свят з елементами театралізації, інсценізації, з інтелектуальними запитаннями можуть бути використані в початковій школі тими, хто має бажання вчити дітей цікаво, розвивати творчу особистість. Адже наше бурхливе сьогодення вимагає від сучасної людини не тільки і не стільки накопичення знань, скільки вміння за призначенням використовувати здобуту інформацію. Набути такого досвіду можна лише під час розв'язання творчих завдань. Шлях до відкриття творчих здібностей дитини полягає через розвиток творчої уяви, систематичного творчого мислення й мовлення, знайомство із вражаючим навколишнім світом, зокрема світом мистецтва. І тут ми, учителі, чуємо голос учнів: «Допоможіть нам зробити це самим». Учителю тут належить роль організатора, наставника, друга.
Дитина - сонце, навколо якого обертаються всі засоби навчання. Учитель тут створює атмосферу, за якої в дітей є шанс висловитись. Ось саме це бачили вчителі на моїх уроках, виховних заходах, заняттях. Крім відкритих уроків, виховних заходів проводили засідання у вигляді «круглих столів». Наприклад, мета одного з них «Упровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес». Розмова велась про те, що в сучасній освіті інтерактивні технології відіграють важливу роль. Наголошувалося, що їх перевага в тому, що учні засвоюють усі рівні пізнання (знання, розуміння, застосування, оцінка), свідомо засвоюють навчальний матеріал. Учні займають активну позицію в засвоєнні знань, зростає їхній інтерес в отриманні знань. Засідання «круглого столу» проводили у два етапи, щоб глибше опрацювати інтерактивні технології. Адже кожний уважає, що проектувати та проводити сучасні уроки з використанням інтерактивних технологій можуть лише компетентні в цих технологіях учителі.
Цікаво пройшло засідання «Майстер-клас», на якому відбувався «суд над ідеєю гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі». Колеги допомогли мені ознайомити вчителів з основними ідеями гуманної педагогіки, відстояли її ефективність у сучасній школі, глибоко обговорили працю «Посмішка моя, де ти?» з упровадженням елементів його досвіду у практику роботи з дітьми, з новизною, а зокрема ще з однією технологічною формою - «спрощене судове слухання».
Ось, наприклад, представляємо школу життя Шалви Олександровича Амонашвілі, його ідею гуманної педагогіки, його творчу симфонію, педагогічний твір «Посмішка моя, де ти?».
Ця педагогічна поема містить 47 розділів, де немає ніяких доказів, а просто розповідь про те, як шкільне життя можна запропонувати дітям, показати не просто учня, а людину, утвердити гуманістичний початок педагогіки шкільного життя. А основне - це науковий пошук шляхів організації радісного й захоплюючого життя у школі. На кожній сторінці велика любов до дітей, чутливе ставлення до душі дитини, до дитячого щебету, до їхніх думок.
Крім вивчення досвіду Ш. Амонашвілі ми глибоко аналізували та втілювали у практику досвід В. Сухомлинського (уроки серед природи, уроки-казки і т. д.), К. Ушинського.
Практикум з вивчення педагогічної майстерності Я. Корчака, педагога, письменника, лікаря. Обговорили його принципи виховної системи з книги «Як любити дітей», а також статтю О. Черлена «Серце віддаю дітям» та творчий шлях художника В. Черватюка «Останній урок Януша Корчака». Слухали роздуми вчителів про те, як учитель, розповідаючи казки, веде 200 своїх вихованців у газову камеру.
Високий рівень компетентності в питаннях навчання й виховання підростаючого покоління показала активний учасник наших засідань - директор НВК «Школа-дитсадок» Н. Кременець, яка вносила унікальні поради, як досягти успіху, допомагала залучати кожного вчителя до безпосередньої участі в пошуку новизни, давала рекомендації, як стати творцями цікавого навчального процесу.
Підбиваючи підсумки двохрічної роботи, можемо сказати: «У щасливій школі - щасливі діти». На першому місці - діти, любов до них. Усе робимо для того, щоб учні, яких ми навчаємо, стали особистостями мислячими, самостійними, творчими, духовно багатими, а вчителі впроваджували у свою роботу те, що творить творчу особистість. Девізом педагогічної діяльності вважаю слова А. Ейнштейна: «Уміє вчити той, хто вчить цікаво». Тому намагаюсь творчо, по-новому розв'язати актуальні завдання сучасної освіти, які спрямовані на гуманізацію та демократизацію навчально-виховного процесу у школі.
Навчальні заняття намагаємось перетворити в «педагогічну майстерню», де слово жило б, трепетало всіма барвами й відтінками в душі кожної дитини, щоб діти відчули кожний вислів не лише розумом, а й серцем.
Учитель кожного дня впевнений у собі, своїй майстерності, знаннях. Учитель із творчим розумом, теплою душею, добротою, щирим серцем завжди готовий до дискусії «За що я себе поважаю?».
Вчителю! Нехай аж за обрій сягає зима, А в душі твоїй квітне посмішка-весна, Щедрі промені сонця зігрівають теплом І приносять до серця вдячність, щастя, добро.
ПЛАН РОБОТИ МАЙСТЕР-КЛАСУ
Девіз: «Уміє вчити той, хто вчить цікаво».
Проблема: розвиток ініціативи та творчості педагогів, формування ними пізнавальної активності в молодших школярів.
Завдання 1
1. Методи та форми навчання й виховання.
2. План засідання. Завдання.
3. Досягнення. Обмін досвідом.
* «Відкритий урок: розробки, технології, досвід». * Журнал «Соколятко». Дитяча творчість. * Участь у районних, обласних конкурсах, оглядах тощо.
4. Виховний захід. Джентльмен-шоу. Турнір увічливих.
5. Тренінг «Як складати вправи для «розумової гімнастики»?».
Завдання 2
1. «Мудрість хитрості не сестра». Інсценізація.
2. «Не дозволяй душі лінуватись». Ток-шоу.
3. Заради чого вчаться діти? Розвиток уяви, літературних здібностей. Обмін досвідом.
4. КВК.
5. Тренінг «Інтеграція й індивідуалізація в навчально-виховному процесі»:
* «Мозковий штурм». * «Акваріум». * «Коло ідей» і т. д.
Завдання 3
1. «Сім'я та спорт». Доповідь.
2. Стимулювання емоцій, почуттів, інтересів учнів.
* Легенди: етіологічні, біблійно-географічні, міфічні, агіографічні, есхатологічні і т. д.
3. Рослини-символи. Музично-пізнавальне свято «Звинувачується людина».
4. Учні - співавтори змагання. Обмін досвідом.
5. Тренінг «Заглянь у природу рідного краю».
Завдання 5
1. Розвиток творчих здібностей і формування пізнавальної активності молодших школярів. Обмін досвідом.
2. «Доля дитини - сенс мого життя». Обговорення статті з обласної газети «Основа».
3. Інформативність уроку як засіб підвищення його результативності.
4. Ток-шоу «Заглянь у своє серце».
5. Урок-свято. Урок позакласного читання «У світі казки чарівної».
6. «Круглий стіл»:
* Упровадження інтерактивних форм і прийомів у організацію навчання учнів (1-й клас). * Інтерактивне навчання в системі нових освітніх технологій (4-й клас). * Інтерактивні технології - технології співпраці (3-й клас). * Інтерактивні прийоми навчання (2-й клас).
Завдання 6
1. К. Ушинський. Про взаємозв'язок навчання й розвитку молодших школярів.
2. Мислення в математиці:
* Цікаві завдання з математики. * Доцільні задачі на уроках математики. * Геометричний матеріал.
3. Логічне мислення. Логіка як засіб пізнання об'єктивного світу.
4. Шляхи формування пізнавальної самостійності учнів.
5. Проект «Дерево в царстві флори».
6. Дискусія «Я - учитель серця».
Завдання 7
1. Способи активізації розумової діяльності учнів на уроках і в позакласній роботі.
2. Сходинки до розвитку уваги, пам'яті, логіки.
3. Використання творчих вправ як засобу мотиваційного забезпечення процесу навчання рідної мови.
4. Ш. Амонашвілі «У душі горить вогник». Обговорення книги «Посмішко моя, де ти?»
5. Розсуд над ідеями гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі.
Завдання 8
1. Гуманна педагогіка в навчально-виховному процесі початкової школи.
2. Любов педагога до дітей як важлива умова духовно-морального виховання.
3. Пізнавальні завдання як засіб розвитку пізнавальної самостійності учнів. Презентація журналу «Соколятко» (випуски № 14, 15).
4. Психолого-педагогічний практикум. Нестандартні форми навчання молодших школярів. Обмін досвідом.
Вы верите, что всего за несколько часов можно понять, как поставить правильное произношение, не изучая долго и нудно теоретическую фонетику, а всего-лишь поймав "фокус" языка?
Вы верите, что за несколько часов можно понять всю систему английских времен, которую безуспешно учат годами в школе, институте или на курсах?
Вы верите, что вместо скучных учебников можно заниматься по Вашим любимым фильмам и сериалам, испытывая при этом восторг и наслаждение от занятий английским?
Мы не только верим, а и твердо убеждены, так как уже сотни людей прошли по этому пути и поделились с нами своми успехами и достижениями!
И мы верим в Вас, потому что Вы легко научились говорить на языке, который на порядок сложнее английского!
Поэтому более простым и логичным английским Вы овладеете гораздо быстрее и легче! Конечно,если будете делать это правильно, естественным путем - моделируя носителей языка. Руководствуясь при этом не громоздкими правилами, а простыми и понятными визуальными моделями!
Получите бесплатно материалы - подпишитесь на рассылку!
Получите результат немедленно - приступайте к занятиям прямо сейчас!
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]