Филолингвия
Вторник, 16.04.2024, 13:20
Приветствую Вас Гость
 
Главная страница Информация о сайтеРегистрацияВход
Меню сайта
  • Главная страница
  • Информация о сайте
  • Новости
  • Каталог статей
  • Рейтинг статей
  • Каталог ресурсов
  • Каталог ссылок
  • Как выучить английский
  • Форум
  • Фотоальбом
  • Рефераты по языкам
  • Гостевая книга
  • TOP 100
  • Методы.
  • Методики.
  • Новости языков
  • Новости английского
  • Прямой эфир.
  • Доска объявлений
  • Гостевая книга
  • TOP 100
  • Категории каталога
    Лингвистика [139]
    Филология [6]
    Грамматика [66]
    Лексика [68]
    Фонетика [22]
    Психология. [184]
    Нейрология [75]
    Философия [4]
    Психолингвистика [41]
    Педагогика [184]
    Дидактика [4]
    Лингводидактика [11]
    Текстология [3]
    Интерлингвистика [6]
    Лингвокультурология [231]
    Логопедия [2]
    Этология [12]
    физиология [5]
    Этимология [99]
    Сленг [12]
    Морфология [1]
    Семиотика [2]
    Сейчас на сайте
    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    С днем рождения!
    ksa1984(40), Vitasliystarc(40), Stonsescatt15807(44), dimich187(36), dkar(40), Laska(43), olgamishka(49), leylideli(34), ld-m(45), mmg79(46), нет(78), mmg793352(46), Svetik1604(40), RCCE(37), irenezigert(34)
    Сегодня сайт посетили
    Система Эффективного Самостоятельного Изучения Языков
    [06.02.2019]
    Прекращение поддержки домена filolingvia.ru (0)
    [14.08.2018]
    Английский без правил! (1)
    [13.08.2018]
    Прогнозирование - это не чудо, а технология или зачем искусство стратегии тем, кто учит английский язык? (0)
    [08.03.2018]
    Тридцать два самых красивых английских слова! (0)
    [06.01.2018]
    Доброе Поздравление - 2018 от Студии Языков (0)
    [23.11.2017]
    Набор для игры "88 8опросо8" с глаголом "to buy" (0)
    [20.11.2017]
    Pushing the button - Динамика действия в реальности (0)
    [15.11.2017]
    Скачать Бесплатно Лингвокарты (0)
    [15.11.2017]
    В четверг, 16 ноября, 19.00 МСК - Интерактивная Лингвокарта. Виталий Диброва представляет новый мастер-класс на Марафоне. (0)
    [15.11.2017]
    В четверг, 16 ноября, 19.00 МСК - Интерактивная Лингвокарта. Виталий Диброва представляет новый мастер-класс на Марафоне. (0)
    [23.09.2017]
    Говорящий тренажер с "живой" Лингвокартой на 2-х языках (0)
    [20.09.2017]
    ТАВАЛЕ фестиваль: 13 - 22 октября 2017 в Харькове. Студия Языков на крупнейшем фестивале тренингов и методов развития человека! (0)
    [15.09.2017]
    You'll get the power! (0)
    [11.09.2017]
    10 лайфхаков для изучения английского каждый день (1)
    [07.09.2017]
    Прямая Линия Поддержки. (0)
    [07.09.2017]
    Второе занятие. “Лингвотренажеры - быстрый путь к беглой речи”. (0)

    Начало » Статьи » Науки. » Лингвокультурология

    Вбивство української мови

    Я бачу тільки один спосіб врятувати цю мову - зробити її знову модною. А оскільки в Україні це зараз дуже складно, то цілком можливо зробити українську мову модною в Росії, пише в газеті Взгляд колумніст Максим Кононенко
    Давня легенда говорить, що одного разу я приїхав до Києва, щоб працювати на виборах у Верховну Раду. Це було так давно, що майбутні лідери "помаранчевої революції" ще платили московським політтехнологам, а трипільську культуру ще не було визнано колискою всього людства і батьківщиною демократії. І мене повели в якийсь нічний клуб на Хрещатику. І в цьому нічному клубі я раптом опинився за столом, де сиділи двадцятирічні або приблизно того віку люди, які усі поголовно розмовляли українською мовою.

    Для мене це було відкриття - на вулицях Києва ніхто не говорить українською. Я вслухався в мову, що начебто знаєш, як звучить, але тільки на рівні відчуттів. А тут я в неї дійсно вслухався. І мені, знаєте, дуже сподобалося. Я не розумів кожного слова, але я чітко розумів, про що саме йдеться. Вранці наступного дня я накупив українських газет і почав читати їх. Я розумів практично все. Абсолютно ідентична граматика, тільки слова інші, причому слова в загальному випадку схожі на російські, а в інших випадках розуміються з контексту. На те, щоб швидко читати українською і розуміти всі до єдиного слова, у мене пішло три доби. А деякі слова настільки сподобалися, що я ввів їх у свою власну мову і письмо, - наприклад, слово "стаття", що, погодьтеся, значно краще, ніж слово "статья". Потім я їздив з одним високопоставленим українцем до Чернівців і там був присутній на певному банкеті із керівництвом місцевого університету. До чого ж гарно вони говорили! Я навіть забув про спиртне - настільки чудово звучала їх мова.

    Мені тоді дуже сподобалися ті молоді люди, які говорили українською не тому, що їм це було треба, а тому, що у 2000 році це було модно. Українська мова була модною. Нею говорила молодь, нею співали найпопулярніші українські артисти. Це було так круто - на запитання "Ваше кредо?" відповісти: "Завжди!" І це зрозуміло - адже немає нічого більш модного, ніж заборонене.

    Українські чиновники цього не розуміли. Вже тоді існували безглузді закони, за якими у школі викладали українською у на телебаченні можна було говорити тільки українською. В результаті діти в школі говорили українською, а вдома - російською й не знали толком ні тієї, ні іншої мови. У результаті українське телебачення являло собою нескінченну комедію, де ведучий ток-шоу говорив українською, а всі його гості - російською. Чесне слово - ведучий ставить запитання українською, а гість відповідає йому російською. І вони вважали, що це нормально.

    Вони вбили українську мову самі. Своїм завзяттям і абсолютним неприйняттям російської на офіційному рівні. Найкращу, мабуть, слов'янську мову просто перетворили на посміховисько. Як можна серйозно ставитися до мови, про яку депутат-тимошенківець Юрій Гнаткевич говорить так: "Ми повинні змусити українців поважати рідну мову і говорити нею".

    Не можна змусити говорити мовою. Мова - жива матерія, і вона живе не за наказом, а за ніким не введеними законами і правилами. Ось в Білорусії немає боротьби за білоруську мову - і білоруська мова живе і чудово себе почуває.

    Зараз українська мова вмирає. Вже навіть Ірина Білик, найпопулярніша українська співачка, почала співати російською. Українською практично немає літератури, української немає в поп-культурі. І винні в цьому саме ті, хто з піною у роті всі ці останні 20 років боровся за те, щоб "змусити" населення користуватися мовою.

    Зараз я бачу тільки один спосіб врятувати цю мову - зробити її знову модною. А оскільки в Україні це зараз дуже складно, то цілком можливо зробити українську мову модною в Росії. Ми цілком можемо зберегти цю найкрасивішу мову доти, поки українська культура знаходиться в анабіозі, викликаному "помаранчевою" шизофренією. І участь у Євробаченні від Росії української співачки з піснею українською мовою - це відмінний і важливий крок у напрямку збереження мови, який зараз вбивають так само, як вбивають саму Україну.

    Бо якщо не ми - то хто?

    Американці українську мову не врятують.

    Источник: http://osvita-ua.net/news/3492
    Категория: Лингвокультурология | Добавил: sveta (04.04.2009) | Автор: korrespondent.net
    Просмотров: 2177 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0 |
    Вы овладеете английским!
    • Вы верите, что всего за несколько часов можно понять, как поставить правильное произношение, не изучая долго и нудно теоретическую фонетику, а всего-лишь поймав "фокус" языка?
    • Вы верите, что за несколько часов можно понять всю систему английских времен, которую безуспешно учат годами в школе, институте или на курсах?
    • Вы верите, что вместо скучных учебников можно заниматься по Вашим любимым фильмам и сериалам, испытывая при этом восторг и наслаждение от занятий английским?
    Мы не только верим, а и твердо убеждены, так как уже сотни людей прошли по этому пути и поделились с нами своми успехами и достижениями!
    И мы верим в Вас, потому что Вы легко научились говорить на языке, который на порядок сложнее английского!
    Поэтому более простым и логичным английским Вы овладеете гораздо быстрее и легче! Конечно,если будете делать это правильно, естественным путем - моделируя носителей языка.
    Руководствуясь при этом не громоздкими правилами, а простыми и понятными визуальными моделями!


    Получите бесплатно материалы - подпишитесь на рассылку!
    Подписка на рассылку
    Никакого спама, гарантируем!


    Получите результат немедленно - приступайте к занятиям прямо сейчас!

    Получить Лингвокарты
    Никакого спама, гарантируем!

     


    Всего комментариев: 1
    1   [Материал]
    класний твір!
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Подпишись на RSS ленту
    RSS лента
    Форма входа
    Рекомендуем
        

    Друзья сайта
    Статистика
    Прямой эфир
    Copyright Filolingvia © 2007-2009
    Сайт управляется системой uCoz